Damaneku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Damanek
Fshat
Vendndodhja
Damanek is located in Kosova
Damanek
Damanek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 18″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Damanek është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]