Dushanova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dushanovë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Dushanovë is located in Kosova
Dushanovë
Dushanovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 54″ Veri

20° 43′ 11″ Lindje

Dushanovë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]