Randobrava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Randobravë
Qëndresë
Fshat
Vendndodhja
Randobravë is located in Kosova
Randobravë
Randobravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 10″ Veri

20° 40′ 15″ Lindje

Randobravë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]