Srecka (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sreckë
Fshat
Vendndodhja
Sreckë is located in Kosova
Sreckë
Sreckë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 864 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 24″ Veri

20° 51′ 24″ Lindje

Sreckë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]