Mushnikova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mushnikovë
Fshat
Vendndodhja
Mushnikovë is located in Kosova
Mushnikovë
Mushnikovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1080 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 27″ Veri

20° 53′ 36″ Lindje

Mushnikovë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]