Sërbica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sërbicë e Poshtme
Arbanas
Arbënesh
Fshat

Sërbicë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Arbanas dhe Arbënesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]