Caparca (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caparcë
Capar
Fshat
Vendndodhja
Caparcë is located in Kosova
Caparcë
Caparcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 8″ Veri

20° 46′ 6″ Lindje

Caparcë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Capar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]