Lubizhda e Hasit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubizhdë e Hasit
Lugisht
Fshat
Vendndodhja
Lubizhdë e Hasit is located in Kosova
Lubizhdë e Hasit
Lubizhdë e Hasit
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 9900
Prefiksi -
Targa 04
Koordinatat 42° 15′ 39″ Veri

20° 34′ 18″ Lindje

Lubizhdë e Hasit është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]