Jump to content

Lubizhda e Hasit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lubizhdë e Hasit
Lugisht
Fshat
{{{postal_code_type}}}
9900
Targat04

Lubizhdë e Hasit është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]