Krajku (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krajk
Fshat
Vendndodhja
Krajk is located in Kosova
Krajk
Krajk
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 295 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 56″ Veri

20° 39′ 39″ Lindje

Krajk është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]