Lubiçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubiçevë
Malësi e Vërrinit
Vërrinas
Fshat
Vendndodhja
Lubiçevë is located in Kosova
Lubiçevë
Lubiçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 20″ Veri

20° 44′ 2″ Lindje

Lubiçevë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Malësi e Vërrinit dhe Vërrinas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]