Pouska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pouskë
Fshat
Vendndodhja
Pouskë is located in Kosova
Pouskë
Pouskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 811 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 37″ Veri

20° 45′ 58″ Lindje

Pouskë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]