Gorozhupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorozhup
Gurisht
Fshat
Vendndodhja
Gorozhup is located in Kosova
Gorozhup
Gorozhup
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 35″ Veri

20° 32′ 49″ Lindje

Gorozhup është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]