Nasheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nashec
Syzi
Fshat
Vendndodhja
Nashec is located in Kosova
Nashec
Nashec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 25″ Veri

20° 39′ 10″ Lindje

Nashec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Syzi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]