Shkoza (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkozë
Fshat
Vendndodhja
Shkozë is located in Kosova
Shkozë
Shkozë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lumë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 50″ Veri

20° 35′ 28″ Lindje

Shkozë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]