Kabashi (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kabash
Fshat
Vendndodhja
Kabash is located in Kosova
Kabash
Kabash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1092 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 0″ Veri

20° 49′ 60″ Lindje

Kabash është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]