Drajçiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drajçiq
Fshat
Vendndodhja
Drajçiq is located in Kosova
Drajçiq
Drajçiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1342 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 37″ Veri

20° 52′ 31″ Lindje

Drajçiq është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]