Karashëngjergji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karashëngjergj
Shëngjergj
Fshat
Vendndodhja
Karashëngjergj is located in Kosova
Karashëngjergj
Karashëngjergj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 561 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 7″ Veri

20° 36′ 29″ Lindje

Karashëngjergj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjergj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]