Tupeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tupec
Fshat
Vendndodhja
Tupec is located in Kosova
Tupec
Tupec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 18″ Veri

20° 39′ 58″ Lindje

Tupec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]