Pllaneja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllanejë
Fshat
Vendndodhja
Pllanejë is located in Kosova
Pllanejë
Pllanejë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 48″ Veri

20° 34′ 41″ Lindje

Pllanejë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]