Poslishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poslisht
Gurrë
Fshat
Vendndodhja
Poslisht is located in Kosova
Poslisht
Poslisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vërrini
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 44″ Veri

20° 40′ 17″ Lindje

Poslisht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurrë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]