Trepetnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirditë
Fshat
Vendndodhja
Mirditë is located in Kosova
Mirditë
Mirditë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 364 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 18″ Veri

20° 43′ 50″ Lindje

Trepetnicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirditë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]