Manastirica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiricë
Manastir
Fshat
Vendndodhja
Manastiricë is located in Kosova
Manastiricë
Manastiricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1370 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 6″ Veri

20° 48′ 22″ Lindje

Popullsia Sreckë banorë (2011)

Manastiricë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Manastir.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]