Kabashi i Hasit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kabash i Hasit
Fshat
Vendndodhja
Kabash i Hasit is located in Kosova
Kabash i Hasit
Kabash i Hasit
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 18″ Veri

20° 33′ 15″ Lindje

Kabash i Hasit është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]