Skorobishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skorobisht
Shkorret
Fshat
Vendndodhja
Skorobisht is located in Kosova
Skorobisht
Skorobisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 56″ Veri

20° 48′ 38″ Lindje

Skorobisht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkorret.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]