Kushtendili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kushtendil
Kushnin
Fshat
Vendndodhja
Kushtendil is located in Kosova
Kushtendil
Kushtendil
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 57″ Veri

20° 45′ 12″ Lindje

Kushtendil është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kushnin.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]