Vërbiçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërbiçan
Fshat
Vendndodhja
Vërbiçan is located in Kosova
Vërbiçan
Vërbiçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 25″ Veri

20° 47′ 27″ Lindje

Vërbiçan është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]