Kojusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kojushë
Kajushë
Fshat
Vendndodhja
Kojushë is located in Kosova
Kojushë
Kojushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 38″ Veri

20° 36′ 38″ Lindje

Kojushë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kajushë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]