Lukinaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lukinaj
Fshat
Vendndodhja
Lukinaj is located in Kosova
Lukinaj
Lukinaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 39″ Veri

20° 36′ 55″ Lindje

Lukinaj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]