Leskoveci (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leskovec
Arbëri
Fshat
Vendndodhja
Leskovec is located in Kosova
Leskovec
Leskovec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1132 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 35″ Veri

20° 43′ 41″ Lindje

Leskovec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbëri.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]