Nebregoshti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nebregosht
Nëpërgosht
Fshat
Vendndodhja
Nebregosht is located in Kosova
Nebregosht
Nebregosht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Sreckë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 60″ Veri

20° 49′ 26″ Lindje

Nebregosht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nëpërgosht.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]