Smaqi (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Smaq
Ardianë
Fshat
Vendndodhja
Smaq is located in Kosova
Smaq
Smaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 4″ Veri

20° 43′ 21″ Lindje

Smaq është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ardianë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]