Murademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muradem
Fshat
Vendndodhja
Muradem is located in Kosova
Muradem
Muradem
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lumë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 56″ Veri

20° 38′ 30″ Lindje

Muradem është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]