Novaku (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novak
Fshat
Vendndodhja
Novak is located in Kosova
Novak
Novak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 7″ Veri

20° 45′ 23″ Lindje

Novak është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]