Sërbica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sërbicë e Epërme
Arbënesh
Arbënor
Fshat

Sërbicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Arbënesh dhe Arbënor.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]