Sërbica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sërbicë e Epërme
Arbënesh
Arbënor
Fshat
Vendndodhja
Sërbicë e Epërme is located in Kosova
Sërbicë e Epërme
Sërbicë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 338 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 46″ Veri

20° 43′ 7″ Lindje

Sërbicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Arbënesh dhe Arbënor.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]