Lubizhda (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubizhdë
Lugisht i Qytetit
Fshat
noform
Fshati Lubizhdë
Vendndodhja
Lubizhdë is located in Kosova
Lubizhdë
Lubizhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 17″ Veri

20° 46′ 14″ Lindje

Lubizhdë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht i Qytetit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]