Llokvica (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llokvicë
Fshat
Vendndodhja
Llokvicë is located in Kosova
Llokvicë
Llokvicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 18″ Veri

20° 47′ 58″ Lindje

Llokvicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]