Dojnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dojnicë
Fshat
Vendndodhja
Dojnicë is located in Kosova
Dojnicë
Dojnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1069 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 13′ 17″ Veri

20° 48′ 7″ Lindje

Dojnicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]