Medveci (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Medvec
Iliridë
Iliras
Fshat

Medvec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Iliridë dhe Iliras.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]