Medveci (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Medvec
Iliridë
Iliras
Fshat
Vendndodhja
Medvec is located in Kosova
Medvec
Medvec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 318 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 33″ Veri

20° 42′ 33″ Lindje

Medvec është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Iliridë dhe Iliras.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]