Jabllanica (Prizren)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jabllanicë
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Kosova
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1146 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 15″ Veri

20° 46′ 5″ Lindje

Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]