Gajraku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gajrak
Gurak
Fshat
Vendndodhja
Gajrak is located in Kosova
Gajrak
Gajrak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 37″ Veri

20° 45′ 8″ Lindje

Gajrak është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurak.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]