Jump to content

Ngucati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ngucat
Fshat

Ngucat është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Fshati Ngucat në anën veriore kufizohet me Lladroviqin, në anën lindore me Javorin, në anën jugore me Temeçinën dhe në anën perëndimore me Bellanicën.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është i banuar nga shqiptaret, dhe ka mbi 2000 banorë.


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]