Shkarashniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkarashnik
Fshat
Vendndodhja
Shkarashnik is located in Kosova
Shkarashnik
Shkarashnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 617 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 29″ Veri

20° 46′ 37″ Lindje

Shkarashnik është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]