Tërpeza (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërpezë
Tryezë
Fshat
Vendndodhja
Tërpezë is located in Kosova
Tërpezë
Tërpezë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 34″ Veri

20° 48′ 54″ Lindje

Tërpezë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tryezë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]