Berisha (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berishë
Fshat
Vendndodhja
Berishë is located in Kosova
Berishë
Berishë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 60″ Veri

20° 51′ 0″ Lindje

Berishë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]