Nemanjiqët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nemanjiqët (serbisht: Немањићи / Nemanjići) janë familje mbretrore dhe vasale e Serbisë dhe Bizantit [1].

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Enciklopedijski leksikon, Istorija, Beograd, 1970, f. 463