Lubizhda (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lubizhdë
Lumisht
Fshat

Lubizhdë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]