Golluboci (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Golluboc
Kodranesh
Fshat
Vendndodhja
Golluboc is located in Kosova
Golluboc
Golluboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 0″ Veri

20° 46′ 60″ Lindje

Golluboc është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodranesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]