Jançishti (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jançisht
Janisht
Fshat

Jançisht është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Janisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]