Maralia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marali
Fshat
Vendndodhja
Marali is located in Kosova
Marali
Marali
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 58″ Veri

20° 43′ 49″ Lindje

Marali është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]