Pagarusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pagarushë
Fshat
Vendndodhja
Pagarushë is located in Kosova
Pagarushë
Pagarushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 12″ Veri

20° 44′ 32″ Lindje

Pagarushë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]